Results :
Nr. Couple Country Round Samba Cha Cha Cha Rumba Paso Doble D┼żaiv Sum Place
C D E G H I J C D E G H I J C D E G H I J C D E G H I J C D E G H I J
29 Sauli Kurjessuo / Pirjo Kurjessuo Finland 1. Round - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - X - - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 1 24.-26.
33 Ari Hinttu / Marika Bostroem Rolling, FIN 1. Round - - - - X - X 2 X - - X - - X 3 X - - - - - X 2 X X - X X - X 5 X - - - X - - 2 14 15.-16.
48 Giora Cenciper / Marina Cenciper Dance line, ISR 1. Round - X X - - X X 4 X X X - - - X 4 X X X - - - X 4 X X X - - - X 4 X - X - - - X 3 19 11.-12.
2. Round - X - - - - - 1 - - - - - X - 1 - X - - - - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 3
52 Juris Strazdins / Inara Strazdina Vecriga, LAT 1. Round X X X - - - - 3 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 3 22.-23.
55 Jorma Liflander / Hannele Valkonen Mikkelin Urheilutanssijat, FIN 1. Round - - - X - - X 2 - - - - - - - 0 - - - - X - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 3 22.-23.
56 Hannu Kolehmainen / Pirjo Kaskisola Vakita, FIN 1. Round X X X X - X X 6 X X - X X X - 5 X X - X - X X 5 X X X - - X X 5 X X X X - X X 6 27 7.
2. Round - X X X X - - 4 - X X X X - - 4 - - X X - - - 2 - - X - - - - 1 X - X X - - - 3 14
57 Tommi Rainola / Sirpa Kovaniemi DSC Oulu, FIN 1. Round X - - - X - - 2 X - X X X - X 5 X X X X X - - 5 X - X X X X X 6 X - - X X X - 4 22 9.-10.
2. Round - - - X - - - 1 - - - - X - - 1 - - X X X - - 3 - X - - - - - 1 - - - - X - - 1 7
59 Jukka Leppanen / Tiina Siniketo-Leppanen Nicks Dance, FIN 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 35 1.
2. Round X X X X X X X 7 X X X X X - X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34
Final 1 1 1 2 2 2 2 1 1 1 3 1 1 3 1 1 1 2 2 1 1 1 1 1 3 2 2 1 1 1 1 2 1 1 3
60 Vesa Karhunen / Ritva Karhunen Rolling, FIN 1. Round X X - X X X X 6 X X X X X X X 7 X - - - X X X 4 X - - X X - X 4 X X - X X X X 6 27 8.
2. Round X - - - X - X 3 X - - - X - - 2 X - - - X - - 2 X - - X X - - 3 X - - X X - - 3 13
63 Anatoly Lesnikov / Tatiana Lesnikova Akcent, RUS 1. Round - - X X X X - 4 - - - - - X - 1 - X - X - X - 3 - X - - - - X 2 - X - - X - - 2 12 17.
65 Pentti Ikonen / Tarja Ikonen Vakita Vantaa, FIN 1. Round - - - X - - - 1 - - - X - - - 1 - - - X - - - 1 - - - X - - - 1 - - - X - - - 1 5 20.-21.
67 Miroslaw Pestka / Ewa Pestka Progress Kwidzyn, POL 1. Round - - - - - - - 0 - X - - - - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 1 24.-26.
68 Jueri Turjakas / Maret Lina Tango, EST 1. Round - - - X X - - 2 - - - - X - - 1 - - - - - - - 0 - - - X X - - 2 - - - - - - - 0 5 20.-21.
73 Andres Joeleht / Anu Joeleht Master, EST 1. Round - X X - X X - 4 X X X X X X - 6 - X X - X X - 4 - X X - X X - 4 - X X X - - - 3 21 13.
2. Round - X - - - - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 1
75 Marek Guzikowski / Joanna Guzikowska Focus Olsztyn, POL 1. Round X X - - - - - 2 - - X - - - - 1 - - - - - - X 1 - - X - X - - 2 - - X - - X - 2 8 18.
79 Wieslaw Jankowski / Maria Jankowska Jantar Elblag, POL 1. Round - - X - - - X 2 X X - - - - - 2 - X - X X - - 3 X X - - - X - 3 X X - - X - X 4 14 15.-16.
84 Maris Vidauskis / Aira Vidauska Rihtera Deju skola, LAT 1. Round - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - X - - - - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 1 24.-26.
107 Teuvo Laine / Raija Laine Vakita, FIN 1. Round X X X X X X - 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34 4.
2. Round X - X X X X X 6 X - - X X X X 5 X - - X X X X 5 X - - X X X X 5 X - - X X X X 5 26
Final 3 6 6 1 1 4 6 4 6 5 1 2 6 6 4 6 5 1 1 4 6 5 6 4 1 1 5 6 3 6 4 1 3 4 5
108 Juha Makela / Kirsi Uskali Dancesport Buumi, FIN 1. Round X - - X X X X 5 X X X - X X X 6 X - X - X X X 5 X X X X - X X 6 X X X X X X X 7 29 6.
2. Round X - X - X X X 5 - X X - - - - 2 X X X - - X - 4 X X X - X X X 6 - X X - - - - 2 19
Final 4 2 3 6 4 5 5 6 3 4 6 5 4 5 5 3 4 6 6 5 5 4 4 5 6 5 4 5 4 3 5 6 2 6 6
112 Jarmo Valo / Heidi Valo step, FIN 1. Round X X X X X X X 7 X - X X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34 2.
2. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X - X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34
Final 2 3 4 3 5 3 3 3 2 3 2 3 2 1 3 2 3 3 4 2 2 2 2 3 2 4 3 2 2 2 3 3 4 2 1
114 Jouni Lehtiranta / Maarit Nurmi Bolero, FIN 1. Round X X X X X X - 6 X X X X X X - 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 33 3.
2. Round X X - X - X X 5 X X X X - X X 6 - X - X - X X 4 - X X X - X X 5 X X X X X X X 7 27
Final 5 5 5 4 3 1 1 2 5 6 4 6 3 2 2 5 6 4 3 3 3 3 3 6 4 3 1 4 6 4 6 4 5 3 4
119 Igor Grigoriev / Marina Mazur Rhythm, RUS 1. Round - X X - X - X 4 - - X - X X X 4 X X X X X X X 7 - X X X X X - 5 X X X X X X X 7 27 5.
2. Round - - X - - - - 1 X X X X - X X 6 X X X - X X X 6 X X X X - - X 5 - X X - - X X 4 22
Final 6 4 2 5 6 6 4 5 4 2 5 4 5 4 6 4 2 5 5 6 4 6 5 2 5 6 6 3 5 5 2 5 6 5 2
121 Markku Pyykkola / Paivi Pyykkola Cavalier, FIN 1. Round X X - X - X X 5 - X - X - X X 4 X - X - - X - 3 - - - X - X - 2 - X X X - X - 4 18 14.
122 Lembit Härma / Taimi Härma Grause Tantsuklubi, EST 1. Round X X - X X X X 6 - X X X X X X 6 - - X X X X X 5 - X X - X X X 5 X - X X X X X 6 28 11.-12.
2. Round - - - - - - - 0 - - - - - - X 1 - - - - - - - 0 - - - - X - - 1 - - - - - - X 1 3
123 Andrus Aukust / Merike Muttik Sinilind, EST 1. Round - - X - - - - 1 - X - - - - X 2 - X X - - - - 2 X - - - - - - 1 - - - - - - X 1 7 19.
148 Aleksandr Orlov / Olga Orlova Bomond, RUS 1. Round X - X - - X X 4 X - X X X X X 6 X - X X X X X 6 X - X X X X X 6 - X X - X X X 5 27 9.-10.
2. Round - - - - - X - 1 - - - - - X - 1 - - - - - X X 2 - - - - - X - 1 - X - - - X - 2 7

C : Giedrius Januskevicius

D : Olga Komarova

E : Maria Krylova

G : Jarmo Nuutinen

H : Peep Vardja

I : Ludwig Wieshofer

J : Maria Bykova