Results :
Nr. Couple Country Round Samba Cha Cha Cha Rumba Paso Doble D┼żaiv Sum Place
A B C D E F G H I A B C D E F G H I A B C D E F G H I A B C D E F G H I A B C D E F G H I
7 Nicola Vajente / Valentina Baggio Team Diablo, ITA 1. Round X X X X X X X X X 9 X X X X X X X X X 9 X X X X X X X X X 9 X X X X X X X X X 9 X X X X X X X X X 9 45 1.
Final 4 2 1 1 3 1 1 1 1 5 1 1 1 2 1 1 1 1 4 1 1 1 1 1 1 1 2 5 1 1 2 1 2 1 1 1 3 1 1 3 1 2 1 1 4
10 Pasi Rautio / Minttu Pajunen Tanssikerho Volta, FIN 1. Round X X - X X X X X X 8 X X - X X X X X X 8 X X - X X - X X X 7 - X X X X X X X X 8 X X X X X X X X X 9 40 2.
Final 6 6 3 4 2 3 2 3 2 6 6 4 4 1 4 2 5 2 3 3 3 3 2 3 2 5 1 4 2 6 3 2 3 2 6 2 4 5 5 2 2 3 2 4 1
11 Gediminas Jurjo / Kati Kumnik Tango, EST 1. Round - - X X X - - X X 5 X X X X X X X X X 9 X X - X X X - X X 7 X X - X X X X X X 8 X X - X X X X X X 8 37 4.
Final 3 1 5 2 4 5 4 4 3 3 2 6 3 4 3 4 4 5 5 2 5 4 5 4 5 3 4 6 3 5 4 6 4 6 4 4 6 2 6 4 6 4 5 5 2
16 Juris Auzins / Oksana Auzina Rihtera deju skola, LAT 1. Round - - - X - X - - - 2 - X - - - - - - - 1 - - - - - X - - - 1 - - - - - - - - - 0 - - - - - X - - - 1 5 9.
100 Viktors Kisils / Svetlana Kisile Daugavpils, LAT 1. Round X X X - X - X X X 7 X X X - X X - X X 7 X X X - X - X X X 7 X X - - X X X X X 7 X X X - X X - X X 7 35 6.
Final 1 3 4 6 5 4 5 5 5 2 4 3 6 5 5 5 3 4 2 4 4 6 6 5 4 4 5 2 5 3 6 5 5 4 5 5 2 3 3 6 5 5 4 6 5
101 Sergejs Latnikovs / Kristine Latnikova Deju studija 7, LAT 1. Round X - X X X X X - X 7 X - X X X X X - X 7 - - X X X X X X X 7 X X X X X X X X X 9 X X X X X - X - X 7 37 5.
Final 5 4 6 3 6 2 6 6 4 4 3 5 2 6 2 6 6 3 6 6 6 2 4 2 6 6 3 3 6 4 1 4 1 5 3 3 5 6 4 1 4 1 6 3 3
102 Juris Maskalans / Agnese Maskalane Deju Studija 7, LAT 1. Round X X X X - X X X - 7 X X X - X - X X X 7 X X X - X X X X - 7 X X X X X X X X X 9 X X X X X X X X X 9 39 3.
Final 2 5 2 5 1 6 3 2 6 1 5 2 5 3 6 3 2 6 1 5 2 5 3 6 3 2 6 1 4 2 5 3 6 3 2 6 1 4 2 5 3 6 3 2 6
103 Andrey Varchenko / Jelena Donina Rihtera deju skola, LAT 1. Round X X X - - - - X - 4 - - - X - X - - - 2 X X X X - - - - X 5 X - X - - - - - - 2 - - X X - - - - - 2 15 7.
104 Igor Kundozerov / Natalia Alontceva Eldance, RUS 1. Round - - - - - X - - - 1 - - - - - - - - - 0 - - - - - X - - - 1 - - - - - - - - - 0 - - - - - - - X - 1 3 10.
105 Mindaugas Baskys / Mika Simkunaite Ratuto, LTU 1. Round - X - - X - X - X 4 - - X X - - X X - 4 - - X X - - X - - 3 - - X X - - - - - 2 - - - - - - X - - 1 14 8.
148 Aleksandr Orlov / Olga Orlova Bomond, RUS 1. Round - - - - - - - - - 0 - - - - - - - - - 0 - - - - - - - - - 0 - - - - - - - - - 0 - - - - - - - - - 0 0 11.

A : Juris Arajs

B : Agnieszka Dabkowska

C : Giedrius Januskevicius

D : Olga Komarova

E : Maria Krylova

F : Anastassia Maximova

G : Jarmo Nuutinen

H : Peep Vardja

I : Ludwig Wieshofer