Tallinn Trophy 2017

SaturdayResults Copyright of
Home | Detailed | PDF DanceScore Scrutineering Software
13. WDSF World Open Standard - Round 1 Recalled 24 Couples to 19
Marks Tag Competitor Name(s) From
1 (64) 101 MARCO SIROCCHI & KILIN DORA Romania
2 (63) 69 CARMINE PETRILLO & MARZIA BONILAURI Albania
3 (63) 221 KIRILL MEDIANOV & ELISAVETA SEMJONOVA Estonia
4 (60) 53 ARTEM TARASOV & EVA SHANIDZE Georgia
5 (60) 13 SERGEY TERNOVSKIKH & VALERIA AFANASIEVA Russia
6 (59) 213 MIKHAIL KOPTEV & ALEXANDRA ATAMANTSEVA RUSSIA
7 (58) 22 ALEXANDR TUFAR & DESISLAVA TRIFONOVA Bulgaria
8 (58) 220 ERROL WILLIAMSON & AMI WILLIAMSON DENMARK
9 (57) 203 ALEXANDR SHINELEV & KARINA KORNIKOVA RUSSIA
10 (57) 107 ARTEM MARTYNOV & POLINA FIGURENKO Russia
11 (56) 63 ROBERTO CARANO & FRANCESCA FRANCINI Italy
12 (55) 81 RINAT SUNITULIN & MARIA PEREGUDOVA Albania
13 (55) 114 EDGARAS BALTARAGIS & INDRE KUCINSKAITE Lithuania
14 (54) 121 VLADISLAV UNTU & POLINA BARYSHNIKOVA Moldova
15 (52) 65 NIKITA GONCHAROV & ALINA SIRANYA MUSCHALIK Germany
16 (52) 216 MATEJ STEC & ELENA POPOVA Slovakia
17 (50) 33 KLEMENS HOFER & BARBARA WESTERMAYER Austria
18 (48) 117 EINORAS DEGUTIS & VALERY MISHEL PETRUNA Lithuania
19 (45) 15 JODY SCHOONUS & KIM DE HAAN Netherlands
20 (38) 214 FRANCESCO BEVILACQUA & ANNA LUBIANETSKA Ukraine
21 (35) 41 ARTHUR TAGIROV & REBEKA CHEREPANOVA Latvia
22 (34) 21 JIRI KEJZAR & BARBORA KOSKOVA Czech Republic
23 (34) 28 PATRIZIO PIROLA & NIENKE WICHERS Netherlands
24 (34) 218 DMITRY DUMCHIKOV & ARINA IVANCHUK Russia
25 (30) 137 KRIS JARLET KIVISAAR & MARIA ELISABETH LOOTUS Estonia
26 (29) 64 THOMAS REININGER & KRISTY PUUSEPP Austria
27 (28) 46 IGOR KOZLOV & EKATERINA ARTIUSHINA Belarus
28 (25) 4 SAAMUEL RAMMO & MARIANNE AKKE Estonia
29 (24) 1 MARK RICHARD JURNA & LISETTE METSALU Estonia
30 (23) 217 JAKUB SLAVIK & MARIIA KISELEVA SLOVAKIA
31 (22) 12 BENJAMIN LINDSTROEM & AVE LIINA TENNOKESE Finland
32 (20) 160 IHAR CHAPANIS & ANASTASIYA NAVOICHYK BELARUS
33 (19) 16 EEVERTTI OVERMARK & MILJA ANNELE VAINIKKA Finland
34 (19) 215 ANTON KACHAN & MARIA SHEVTSOVA AZERBAIJAN
35 (18) 17 LIN DANIEL & CHEN ANGELINA Chinese Taipei
36 (14) 20 EDVIN BELOUSOV & MAJBRITT PAGH SILLEMANN Denmark
37 (13) 44 TEO CHEE SENG EDWIN & TAN CHEER CHING KIMBERLY Malaysia
38 (11) 110 OLIVER PAJUS & ANETTE SAIKO Estonia
39 (11) 18 LIN YUNG CHENG & LIN SERENA Chinese Taipei
40 (10) 9 LAURI LINNARANTA & MONA PIETILA Finland
41 (1) 32 JAAKKO SAARISTO & ANNE HAATAJA Finland
42 (1) 148 ANTOINE DARTOIS & CONSUELA NICULA Belgium
43 (1) 84 ZIVOJIN SUVAJAC & ISIDORA CVIJETIC Bosnia and Herzegovina
44 (0) 25 ERHARDT KORF & MONICA KORF South Africa
45 (0) 72 GUNNAR ARRO & ANDRIJA LILLEOJA Estonia
46 (0) 73 ROMAN PJATAKOV & JULIA PJATAKOVA Estonia
47 (0) 75 ALEKSANDR MAZKO & NATALIA KIRICHENKO Estonia
48 (0) 76 ALEX LAAN & ELIZABETH GORJATSEVA Estonia
49 (0) 86 MATTHIAS SOOTS & NATALI MUTLI Estonia
50 (0) 106 VITALIY RECHNOI & KERSTI RECHNAJA Estonia
51 (0) 123 ERIK JOHANNES HURT & ANETT SANDBERG Estonia
52 (0) 212 MARAT KAIBOSEV & JANA MARIA ROHILAID ESTONIA
53 (0) 219 BERT PATRIK KOLK & KAIDI TOOTMAA ESTONIA
Adjudicators
A. Ivan Despotov - Bulgaria B. Carola Tuokko - Finland C. Ivane Kandelaki - Georgia D. Istvan Toth - Hungary
E. Antonio Gioncada - Italy F. Ojars Bacis - Latvia G. Jeffrey Van Meerkerk - Netherlands H. Harry Raiend - New Zeland
I. Jose Antonio Rodrigues Macedo - Portugal J. Vladimir Shturkin - Russia K. Su-Tu Ok - South Korea L. Sergey Dorogovtsev - Ukraine
M. Diana Mitt - Estonia