Eesti tantsusporti asus juhtima Marek Jürgenson

Eesti tantsusporti asus juhtima Marek Jürgenson

2020 aasta detsembris toimunud Eesti Tantsuspordi Liidu (ETSL) üldkoosolek, valis liidu presidendiks Marek Jürgensoni. Lisaks valis üldkoosolek juhatusse tänavatantsupioneer Joel JuhtiJuhatuse liikmetena jätkavad Regina Velberg, Erkki Aas, Ivo Kappet ja Alari Liiv.

Järgneval neljal aastal tantsuspordi arenguid suunama asunud Marek Jürgensoni sõnul, on eesmärgiks tagada liidus asjalik ja töine õhkkond, kindlustada liikmetele parimad võimalused ning materiaalne toetus ala harrastamiseks ning tõhustada tööd noorte ja lastega.

„On oluline, et noorte ja laste näol oleks piisav järelkasv, seista hea ala populaarsuse ja harrastajate arvukuse eest ning soodustada tippude arengut. Pandeemia on muutnud keeruliseks ka tantsijate elu. Raskendatud on osalemine rahvusvahelistel võistlustel ning paljud planeeritud võistlused on ka ära jäänud, kannatanud on noorte ja laste treeningud. Vaatamata kõigele läheb liit järgnevale neljale aastale vastu lootusrikkalt. Paranenud on koostöö, selgeks räägitud lähemad ja kaugemad eesmärgid ning nende saavutamise teed. Eesti Tantsuspordi Liit on töövõimeline ja tulemusele pühendunud, juhatus ühtne, ning see annab end tunda ka liikmesklubide tegevuses ja tantsijate taseme tõusus,“ kinnitas Jürgenson.

Joel Juht lisas, et Eesti Tantsuspordi Liidu juhatuse liikmeks valimine on väga suur tunnustus kui tänavatantsu ja kultuuri edendajale. Kindlasti järgnevad aastad saavad olema mulle väljakutset pakkuvad.

1991 aastal asutatud Eesti Tantsuspordi Liit on võistlustantsuga tegelevate klubide ühendus, mille eesmärgiks on tantsuspordi arendamine Eesti Vabariigis. Liitu kuulub 46klubi ja tantsukooli, millest 12 on kandidaadi staatuses, lisaks Eesti Tantsuspordi Elukutseliste Alaliit ja Eesti Tänavatantsijate Liit. Liidu korraldada on tiheda võistluskalendriga Eesti karikavõistlused E-, D-, C-, B- ja vabaklassis ning Eesti Meistrivõistlused nii standard-ja Ladina-Ameerika tantsudes, 10-tantsus kui ka breigis. Eesti Tantsuspordi Liit on Eesti Olümpiakomitee liige ja tegemist on tulevase olümpia alaliiduga, kuna Pariisi 2024. aasta olümpial on breik esmakordselt võistlusalana kavas.