Maailma tantsuspordi föderatsioon WDSF valmistub olümpiaks

Eile (10.06) lõppes Budapestis WDSFi aastakoosolek, kus pandi paika arengud järgnevateks aastateks. Eesti Tantsuspordi Liit on WDSFi liige. Eestit esindasid aastakongressil delegaatidena ETSLI president Aune Past asepresident Martin Parmas ja Ivo Kappet. Euroopa Tantsuorganisatsiooni aastakoosolekul esindas Eestit Eve End.

Eesti tantsusportlastele on see aasta olnud üliedukas, 10 tantsu valitsev maailmameisterpaar on Konstantin Gorodilov-Dominika Bergmannova, Euroopa meistrid, Madis AbelAleksandra Galkina maailmameistrivõistlustel standardtantsudes seitsmes koht, Ilia Rotar – Silvia Susanne Barjabin  Euroopa meistrivõistlustel noorte vanuseklassis standardtantsudes viies koht.

WDSFi aastakoosolekul otsustati muuta organisatsiooni struktuuri nii, et senise Ladina-Ameerika  tantsude ja standardtantsude kui tantsuspordi olulise distsipliini kõrval saavad oma alaorganisatsioonid ka breiktants, disko ja showtants, swing ja teised tantsuspordi stiilid. Erinevate tantsustiilide maailmameistrivõistlused toimuvad kõik WDSFi egiidi all ja WDSFi kvalifikatsiooni alusel pääsevad sportlased ka olümpiale.

„Sellised muutused on Eesti Tantsuspordi Liidule uued,  meie jaoks on traditsioonilised tantsuspordi 10 tantsu  olnud senini ainus valdkond, kuid me oleme valmis võtma oma hooleks  uusi tantsuspordi valdkondi, et aidata tantsijatel pääseda rahvusvahelistele suurvõistlustele,“ ütles ETSLi president Aune Past.

Budapestis valiti WDSFi presidendiks tagasi senine president Shawn Tay Singapurist. WDSFi spordiala asepresidendiks valiti Nenad Jeftic  Serbiast.

EDSFi aastakoosolekuga samal ajal toimunud maailmakarika etapil Itaalias Faenzas WDSF International Open võitsid esimese koha  Andres Liiv ja Kristin Vaha.

Fotosiooni foto:  ETSL juhatus koos EOK presidendi Urmas Sõõrumaa