Helena Kruusamäe valiti “WDSF Medical Commission” liikmeks!

Saame uhkusega teatada, et meie Eesti Tantsuspordi Liidu treener on valitud Rahvusvahelise Tantsuspordi Liidu komisjoni liikmeks! Nimelt on alates 2016. aasta juulist Helena Kruusamäe kinnitatud “WDSF Medical Commission” liikmeks. WDSF Medical Commission on loodud eesmärgiga toetada WDSF-i tervise ja tantsu-uuringutega seotud küsimustes. Komisjon nõustab organisatsiooni tantsuspordiga seotud tervise küsimustes ning tegeleb teemadega nagu tantsusportlaste tervis, tantsuspordiga seotud teadusuuringute läbiviimine, vigastused ja taastusravi. Komisjoni juhib dr. Patrizia Melchert Austriast, liikmeteks on: dr. Tim Rausche (Saksamaa), dr. S.R.Randhawa (Kanada), prof. Carlo Tranquille M.B. (Itaalia) ja dr. Helena Kruusamäe (Eesti).
Helena Kruusamäe on ETSL tantsuspordi treener ja endine sportlane, kes on kaitsnud doktoritöö ja töötanud teadurina Tartu Ülikoolis. Helena Kruusamäe teadustöö käsitleb tantsusportlaste füsioloogiat ja psühholoogiat, lisaks on ta tegelenud Eesti laste kehalise aktiivsuse hindamisega.
Helena Kruusamäe (end. Liiv) on tulnud koos Veiko Ratas’ega täiskasvanute vanusegrupi standardtantsudes 4 korda Eesti meistriks. Saavutanud elukutselise tantsijana 2010.a. Euroopa Meistrivõistlustel 7.koha, 2010.aasta ja 2011.aasta Maailmameistrivõistlustel 11. koha.
WDSF Medical Commissioni kohta saab täpsemalt lugeda järgnevalt aadressilt: http://www.worlddancesport.org/WDSF/Commissions/Medical
Helena Kruusamäe doktoritöö on kättesaadaval aadressil: http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10062/38583/liiv_helena.pdf?sequence=1&isAllowed=y