Palju õnne sünnipäevaks – ETSL sai 25-aastaseks !!!

Täna tähistab Eesti Tantsuspordi Liit oma 25-ndat sünnipäeva! Palju , palju õnne kõigile liikmetele ja kõigile tantsusõpradele , kes Eesti tantsuspordile pöialt hoiavad!

Meenutame sünnipäeva puhul killukesi ajaloost:

23. novembril 1991.aastal ühinesid kaks Eestis tegutsenud tantsuliitu – Eesti Tantsuklubide Liit ja Eesti Tantsuspordi Liit – ning moodustasid uue Eesti Võistlustantsu Liidu. Ühinemiskoosolek toimus Pirita Purjespordi Keskuses.

Eesti Tantsuklubide Liidu poolt astus Eesti Võistlustantsu Liitu 35 klubi koos 411 tantsupaariga. Eesti Tantsuspordi Liidu poolt ühines 12 klubi koos 125 tantsupaariga. Seega oli uuel Eesti Võistlustantsu Liidul 47 liikmesklubi ja 536 tantsupaari.

2007. aastal nimetati Eesti Võistlustantsu Liit ümber Eesti Tantsuspordi Liiduks. 2013. aastal ühines Eesti Tantsuspordi Liiduga Eesti Hobitantsu Liit.

47-st 1991.aastal tegutsenud klubist on siiani Eesti Tantsuspordi Liidu liikmed veel 9 – Linavästrik , Mambo, Minifox, Leevi, Polonez , Step , Stiil , Mustang ja Revalia.

Eesti Võistlustantsu Liidu esimeseks presidendiks sai 1991.aastal prof. Olev Saveli , asepresidendiks Alo Brandt.

EVTL-i esimene peasekretär oli Kalju Ots ning esimesse juhatusse valiti 5 inimest : Maie Siilivask , Peep Vardja , Silver Laiv , Aavo Lossmann ja Jaan Siilak.

Eesti Võistlustantsu / Tantsuspordi Liidu presidendid on olnud veel : Kalle Klandorf , Eve End , Signe Kivi , Kaia Jäppinen , Jaan Toots ning praegune president on Kristi Rande.

Suurte teenete eest Eesti tantsuspordi arendamisel valiti 2014.aastal Eesti Tantsuspordi Liidu auliikmeteks Jaan Siilak ja Aavo Lossmann.