STUTTGART – German Open Championships 2016

Maailma suurim tantsufestival – German Open Championships – tähistas sel aastal juba 30.juubelit.

9.-13.augustil, 5 päeva jooksul, toimus kolmes saalis samaaegselt 43 võistlust. Kokku osales tantsupaare 59-st riigist ning 511 vabatahtlikku aitasid seda suurt tantsufestivali korraldada.

Nagu alati, sõitsid ka sel aastal mitmed Eesti paarid jõudu katsuma maailma parimatega. Koju toodi ka mitmeid suurepäraseid tulemusi!

Täiskasvanutele toimus Grand Slam, MK-etapid olid noortele ja seenioritele. Juunioritele ning lastele toimusid lahtised meistrivõistlused.

Täiskasvanute standardtantsude Grand Slam’il osales kokku 227 tantsupaari ning MADIS ABEL ja ALEKSANDRA GALKINA said poolfinaali ning lõpetasid suurepärase 7.kohaga!

Täiskasvanute Ladina-Ameerika tantsude Grand Slam’íl osales veelgi rohkem – 262 tantsupaari. KONSTANTIN GORODILOV ja DOMINIKA BERGMANNOVA tantsisid end veerandfinaali ning lõpetasid väga tubli 15.kohaga.

Samuti olid väga vaprad meie lapsed ning juuniorid!

Lapsed 1 vanusegrupi Ladina-Ameerika tantsudes võistles 26 tantsupaari ning EMIL KOROTIN ja EVELINA BONDARENKO said 7.koha. MARTIN MAKAROV ja KEIRI SEMRE said 10.koha. 6-tantsu võistlusel oli kokku 23 paari ning siin said EMIL ja EVELINA 6.koha ning MARTIN ja KEIRI 8.koha!

Lapsed 2 vanusegrupi standardtantsudes osales 61 tantsupaari ning kaks Eesti paari said poolfinaali. NIKITA KILEVOI ja ANNA-MARIA POGREBNAJA lõpetasid tubli 11.kohaga ning ANTON SIFF ja KATERIN MATVEJEVA 12.kohaga. Ladina-Ameerika tantsudes osales 76 paari ja siin said NIKITA ja ANNA-MARIA tubli 10.-11.koha. Ning 8-tantsu arvestuses said NIKITA ja ANNA-MARIA samuti väga tubli 7.koha! Osales 62 paari.

Juunior 1 vanusegrupi 10-tantsu arvestuses võistles 74 paari ning GEORGI KLEMENTJEV ja NICOLE KESNER said poolfinaali ning lõpetasid väga tubli 11.kohaga!

Meie Noorte ja Juunior 2 vanusegrupi paarid seekord poolfinaalidesse ja finaalidesse ei jõudnud.

Järgmised Saksamaa Lahtised Meistrivõistlused toimuvad Stuttgartis 8.-12.augustil 2017.